Jeg beskytter flygtninge

Som kommunalpolitiker vil jeg arbejde for, at vi i vores kommune overholder vores forpligtigelse til at beskytte og sikre et værdigt liv for flygtninge.

Vores lokalsamfund er stærkt, og vi har hjerterum og ressourcer til at hjælpe mennesker, der har behov for vores hjælp. På tværs af partier skal vi samle alle gode, lokale kræfter og i fællesskab bidrage til, at der bliver taget godt imod og støtte flygtninge i vores lokalområde.

Jeg har fuld tillid til de danske myndigheder, men når flygtninges opholdstilladelse til fx Syrien inddrages samtidig med, at de ikke kan vende tilbage til deres oprindelsesland – så stilles lokale medborgere i en urimelig og udsigtsløs situation, der hverken gavner dem eller vores lokalsamfund.

 Jeg vil derfor lokalt kæmpe for:

  • At flygtninge ikke sendes tilbage til lande med diktatoriske eller barbariske regimer, som de er flygtet fra, og hvor der ifølge FN er højrisiko for tortur og forfølgelse.
  • At flygtninge så hurtigt som muligt kommer i gang med at bidrage med det de kan og tager del i det kommunale fællesskab. I min kommune er der brug for alle gode kræfter. Samtidig vil jeg arbejde for at kommunen gør sit bedste for at støtte op om den enkelte.
  • At flygtninge, der får inddraget deres opholdstilladelse, men ikke kan hjemsendes, skal have mulighed for at blive boende i egen bolig eller hos familie og venner, frem for på et udrejsecenter. Det er dyrt for samfundet og udsigtsløst for den enkelte at sidde på ubestemt tid på et udrejsecenter.
  • At en flygtning, der får inddraget sin opholdstilladelse, mens vedkommende er under uddannelse eller behandling for fx PTSD, skal have mulighed for at færdiggøre disse inden mulig returrejse. Det er en investering i den enkeltes fremtid og i genopbygning af oprindelseslandet.
  • At familier ikke bliver skilt ad. Hvis et enkelt familiemedlem mister sin opholdstilladelse, bør man tage de familiære relationer og tilknytning til Danmark med i vurderingen af hensyn til at holde nære familier samlet.

 
Og vigtigst vil jeg kæmpe for, at vores kommune viser sig fra sin bedste side og gør brug af alle lokale kræfter og hjælper mennesker, der har brug for os.

De har skrevet under

811 har skrevet under indtil videre
  • Carli Hækkerup fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Henrik Kjær fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Camilla Nielsen-Englyst fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Jacob Nicolajsen fra Enhedslisten i Frederiksberg Kommune
  • Jeppe Milthers fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Flemming Sørensen fra Socialistisk Folkeparti i Randers Kommune
  • Claus Højsgaard fra Enhedslisten i Tønder Kommune
  • Stine Isaksen fra Alternativet i Viborg Kommune
  • Torben Hedelund fra Socialdemokratiet i Halsnæs Kommune
  • Martin Sanderhoff fra Socialdemokratiet i Viborg Kommune
  • Kim Lei-Jensen fra Radikale Venstre i Odense Kommune
  • Leni Grundtvig Nielsen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Morten Schjøtt fra Enhedslisten i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Maibritt Jacobsen fra Venstre i Haderslev Kommune
  • Kanga Kandasamy fra Socialdemokratiet i Holbæk Kommune
  • Bodil Hansen fra Radikale Venstre i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Stig Westermann fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Asghar Azizi fra Frihedslisten i Aalborg Kommune
  • Mogens Mulle Johansen fra Socialistisk Folkeparti i Assens Kommune
  • Sabrina Christiansen Broch fra Enhedslisten i Herning Kommune
  • Lisbet Petersen fra Enhedslisten i Fanø Kommune
  • Jamil Cheheibar fra Socialdemokratiet i Hillerød Kommune
  • Anna Bondo Nielsen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Jeppe Ulrich Lomholt fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • Maria Sloth fra Enhedslisten i Fredericia Kommune
  • Mette Bram fra Alternativet i Frederiksberg Kommune
  • Ayan Mona Musse fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Paul Jeppesen fra Radikale Venstre i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Sidsel Rastad fra Socialistisk Folkeparti i Frederiksberg Kommune
  • Claus Nedenskov fra Enhedslisten i Gribskov Kommune
  • Birgitte Poulsen fra Enhedslisten i Norddjurs Kommune
  • Peter Larsen fra Socialistisk Folkeparti i Aalborg Kommune
  • carsten andersen fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • Coco Kjærgaard fra Lokalpolitisk Forum i Billund Kommune
  • Leif Scharling fra Socialistisk Folkeparti i Slagelse Kommune
  • Thomas Spange Olsen fra Enhedslisten i Faxe Kommune
  • Peter Kragh Hansen fra Radikale Venstre i Odense Kommune
  • Anne Grethe Olsen fra Socialistisk Folkeparti i Samsø Kommune
  • Leif Gjørtz Christensen fra Enhedslisten i Odder Kommune
  • Morten Pabst Petersen fra Enhedslisten i Middelfart Kommune
  • Jan Nielsen fra Det Konservative Folkeparti i Esbjerg Kommune
  • Kalle Nielsen fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Aleksandra Maria Spangsege fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Mette Millard fra Det Konservative Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Charlotte Drue Aagaard fra Venstre i Frederikssund Kommune
  • Niels Ole Nielsen fra Socialdemokratiet i Skive Kommune
  • Marianne Pacarada fra Enhedslisten i Svendborg Kommune
  • Anna Udbye Rasmussen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Tuncay Yilmaz fra Socialdemokratiet i Roskilde Kommune
  • Finn erik Larsen fra Enhedslisten i Holbæk Kommune
  • Kim Jensen fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Ulla Westtoft fra Socialistisk Folkeparti i Halsnæs Kommune
  • Maren Sturis Tang fra Radikale Venstre i Mariagerfjord Kommune
  • Peer Tidemand-Petersson fra Radikale Venstre i Hørsholm Kommune
  • Jens Thorup Bindzus fra Radikale Venstre i Fredensborg Kommune
  • Patricie Okwonga fra Danmark For Alle i Gladsaxe Kommune
  • Kurt Sorknæs fra Radikale Venstre i Svendborg Kommune
  • Peter Mikkelsen fra Enhedslisten i Rødovre Kommune
  • Charlotte Kold fra Enhedslisten i Ikast-Brande Kommune
  • Felicia Sjørvad fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Petar Socevic fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Nina Weber fra Dansk Folkeparti i Hørsholm Kommune
  • Per Laursen fra Radikale Venstre i Solrød Kommune
  • Runa Jensen fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Simon Maegaard fra Kryds for Kolding i Kolding Kommune
  • Talat Hussain fra Radikale Venstre i Lolland Kommune
  • Senka Sisic fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Hans Fedder Kley fra Slesvigsk Parti i Haderslev Kommune
  • Alexander Baadh fra Socialdemokratiet i Rudersdal Kommune
  • Morten Guldhammer fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Per Kirkeby fra Socialistisk Folkeparti i Horsens Kommune
  • Anna Astrid Høy-Nielsen fra Veganerpartiet i Odense Kommune
  • Ditte Madvig Evald fra Alternativet i Tønder Kommune
  • Flemming West fra Radikale Venstre i Bornholms Regionskommune
  • Henrik Frydenborg fra Enhedslisten i Assens Kommune
  • Poul Bek-Pedersen fra Radikale Venstre i Slagelse Kommune
  • Line Traugott fra Enhedslisten i Gentofte Kommune
  • Lars Bremer fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Carsten Hering Nielsen fra Socialdemokratiet i Norddjurs Kommune
  • Morten Brixtofte Petersen fra Radikale Venstre i Ærø Kommune
  • Sanne Friborg fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Johnnie Porsgaard fra Enhedslisten i Frederikshavn Kommune
  • Anne Dahl Thing fra Enhedslisten i Egedal Kommune
  • Bente Møller fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Christopher Trung fra Venstre i Slagelse Kommune
  • Kersi Porbunderwala fra Venstre i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Lise Hogervorst fra Enhedslisten i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Lone Myrhøj fra Socialistisk Folkeparti i Vejle Kommune
  • Tine Hessner fra Radikale Venstre i Furesø Kommune
  • Kristine Amalie Rostgård fra Socialistisk Folkeparti i Hvidovre Kommune
  • Stine Ry Andersen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Rune Colin Rasmussen fra Enhedslisten i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Bjarke Friborg fra Enhedslisten i Herlev Kommune
  • Peter Langer fra Socialistisk Folkeparti i Hillerød Kommune
  • Klaus Jakobsen fra Radikale Venstre i Næstved Kommune
  • Steen Bager fra Radikale Venstre i Halsnæs Kommune
  • Jørgen Strøm fra Enhedslisten i Gribskov Kommune
  • Arly Eskildsen fra Socialistisk Folkeparti i Herlev Kommune
  • Henning Hartmeyer fra Enhedslisten i Fredericia Kommune
  • Benny Pieszak fra Enhedslisten i Nyborg Kommune
  • Annette Langelykke fra Enhedslisten i Horsens Kommune
  • Anne Sofie Stjernholm fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Leon Sebbelin fra Radikale Venstre i Rebild Kommune
  • Carsten NIELSEN fra Enhedslisten i Frederikshavn Kommune
  • Annette Stærke fra Radikale Venstre i Slagelse Kommune
  • Lisbeth Rasmussen fra Venstre i Ærø Kommune
  • Karl Magnus Bidstrup fra Socialdemokratiet i Svendborg Kommune
  • Michael Jonasen fra Socialistisk Folkeparti i Albertslund Kommune
  • Jens Jacob Andrup fra Socialistisk Folkeparti i Egedal Kommune
  • Eva Kobberrød fra Enhedslisten i Guldborgsund Kommune
  • Mie Abildgaard Jensen fra Enhedslisten i Køge Kommune
  • Anike Lund fra Socialistisk Folkeparti i Haderslev Kommune
  • Kristine Thrane fra Socialdemokratiet i Rudersdal Kommune
  • Stefan Bjarni Gudnason fra Veganerpartiet i Århus Kommune
  • Marie Brix Mørk fra Socialistisk Folkeparti i Brønderslev Kommune
  • Bo Brøndum Pedersen fra Socialdemokratiet i Egedal Kommune
  • Torben Kragh fra Enhedslisten i Vallensbæk Kommune
  • Hans Chr. Rasmussen fra Socialistisk Folkeparti i Stevns Kommune
  • benjamin Friis fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Søren Mikkelsen fra Radikale Venstre i Randers Kommune
  • Margit Erdmann fra Socialistisk Folkeparti i Horsens Kommune
  • Martin Odgaard fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • Kristiane Nyborg fra Socialistisk Folkeparti i Sorø Kommune
  • Heidi Mørch fra Enhedslisten i Assens Kommune
  • Jørgen Ivar Brus Mikkelsen fra Venstre i Syddjurs Kommune
  • Flemming Engler fra Alternativet i Guldborgsund Kommune
  • Hanne Juel fra Alternativet i Furesø Kommune
  • Frederik Dehlholm fra Enhedslisten i Gentofte Kommune
  • Evs Hallgren fra Enhedslisten i Holstebro Kommune
  • Helene Vadsten fra Enhedslisten i Sorø Kommune
  • Helle Maple fra Socialistisk Folkeparti i Næstved Kommune
  • Anne Marie Østergaard fra Socialistisk Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Jesper Grand fra Enhedslisten i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Frederik Kronborg fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Erling Kvist Andersen fra Socialdemokratiet i Favrskov Kommune
  • Mette Dollerup fra Radikale Venstre i Gribskov Kommune
  • Mikkel Skovgaard Hansen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • laila jensen fra Enhedslisten i Norddjurs Kommune
  • Zeb Watz fra Radikale Venstre i Odense Kommune
  • Thomas Simone Maare fra Radikale Venstre i Tårnby Kommune
  • Flemming Gade fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Irina Bjørnø fra Alternativet i Høje-Taastrup Kommune
  • Laura Kofod fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • niels jensen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Peder Pedersen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Lars Elbrandt fra Socialistisk Folkeparti i Hillerød Kommune
  • Kari Baklund fra Radikale Venstre i Syddjurs Kommune
  • Kristian Herget fra Socialistisk Folkeparti i Syddjurs Kommune
  • Susanne Borup fra Socialistisk Folkeparti i Lejre Kommune
  • Thomas Kruse Pedersen fra Socialdemokratiet i Frederiksberg Kommune
  • Johan Brødsgaard fra Radikale Venstre i Silkeborg Kommune
  • Karen Juul fra Socialistisk Folkeparti i Egedal Kommune
  • jens sørensen fra Radikale Venstre i Kolding Kommune
  • Gitte Tang Vestergaard fra Socialistisk Folkeparti i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Line Hounsgaard fra Socialistisk Folkeparti i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Bo Mouritzen fra Enhedslisten i Sorø Kommune
  • Berit Holtegaard fra Socialistisk Folkeparti i Fredensborg Kommune
  • Laura Bryhl fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • A. Victoria Bøgh Salo fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Alice Dall fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Anne Frederiksen fra Enhedslisten i Brøndby Kommune
  • Lars Johannes Kristensen fra Den Lunefulde Liste i Svendborg Kommune
  • Søren Hoppe Junker fra Socialdemokratiet i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Britta Eckhardt fra Kristendemokraterne i Hjørring Kommune
  • Thomas Kjeldsen fra Socialistisk Folkeparti i Aalborg Kommune
  • Allan if Jensen fra Enhedslisten i Furesø Kommune
  • Knud Larsen fra Socialistisk Folkeparti i Lejre Kommune
  • Tobias Bornakke fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Kim Mariegaard fra Enhedslisten i Odsherred Kommune
  • kaj thelander jessen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Bjarne Hendrichsen fra Radikale Venstre i Stevns Kommune
  • Mette Poulsen fra Socialdemokratiet i Rudersdal Kommune
  • OLE Tyrsted Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Nyborg Kommune
  • Caroline Victoria Christensen fra Socialdemokratiet i Hørsholm Kommune
  • Per Kim Nielsen fra Nakskov Listen i Lolland Kommune
  • Per Heisselberg fra Enhedslisten i Halsnæs Kommune
  • Daniel Nyboe Andersen fra Radikale Venstre i Aalborg Kommune
  • Poul Krogsgård fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • Christoffer Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Næstved Kommune
  • Emma Vestergaard fra Radikale Venstre i Struer Kommune
  • Kai Hansen fra Venstre i Norddjurs Kommune
  • Jes Vissing Tiedemann fra Radikale Venstre i Københavns Kommune
  • Kirsten Merrild fra Frihedslisten i Ikast-Brande Kommune
  • Dima Alouch fra Radikale Venstre i Hjørring Kommune
  • Lars Hansen fra Socialistisk Folkeparti i Silkeborg Kommune
  • Christoffer Emil Jørgensen fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Kirsten Bjelke fra Socialistisk Folkeparti i Roskilde Kommune
  • Maja Bøje fra Enhedslisten i Århus Kommune
  • Marianne Jespersen fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Marianne Tøttrup fra Radikale Venstre i Viborg Kommune
  • Absalon Billehøj fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Sinem Demir fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Jens Nielsen fra Enhedslisten i Syddjurs Kommune
  • Pernille Knudsen fra Enhedslisten i Haderslev Kommune
  • Thomas Jørgensen fra Enhedslisten i Egedal Kommune
  • Hjalmar Christiansen fra Radikale Venstre i Nyborg Kommune
  • Birthe Lauridsen fra Enhedslisten i Lolland Kommune
  • Erwin Andresen fra Slesvigsk Parti i Aabenraa Kommune
  • Ulrik Pihl fra Socialistisk Folkeparti i Langeland Kommune
  • Ole Juhl Jeppesen fra Socialistisk Folkeparti i Skanderborg Kommune
  • Marie Lenstrup fra Socialistisk Folkeparti i Vordingborg Kommune
  • Birthe Lundgaard fra Frihedslisten i Odense Kommune
  • Mogens Riis Pedersen fra Kristendemokraterne i Bornholms Regionskommune
  • Ruth Bek-Pedersen fra Radikale Venstre i Slagelse Kommune
  • margot pedersen fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Finn Hartvig Nielsen fra Radikale Venstre i Odense Kommune
  • Hanne Gudik-Sørensen fra Radikale Venstre i Furesø Kommune
  • Helle Katrine Møller fra Socialdemokratiet i Furesø Kommune
  • Kasper Vindbjerg fra Socialistisk Folkeparti i Norddjurs Kommune
  • Marianne Gaardsdal fra Socialistisk Folkeparti i Viborg Kommune
  • Kurt Mosgaard fra Venstre i Viborg Kommune
  • Solveig Jensen fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Bent Vestergaard fra Socialdemokratiet i Silkeborg Kommune
  • Ulla Morin fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Daniela Skov fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Thomas Møller fra Socialistisk Folkeparti i Hvidovre Kommune
  • Michael Nielsen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Mette Foged fra Alternativet i Syddjurs Kommune
  • Ulla Blok Kristensen fra Socialistisk Folkeparti i Herning Kommune
  • Benny Dall fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Claus Hjorting fra Det Konservative Folkeparti i Rudersdal Kommune
  • Laurids Madsen fra Kristendemokraterne i Hedensted Kommune
  • Peter Rudolf Hansen fra Socialistisk Folkeparti i Egedal Kommune
  • Erik Voss fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Dorthe Jensen fra Socialistisk Folkeparti i Halsnæs Kommune
  • Bo Jul Nielsen fra Radikale Venstre i Gribskov Kommune
  • Jacob Johannsen fra Radikale Venstre i Rudersdal Kommune
  • Ashil Farokh fra Socialdemokratiet i Assens Kommune
  • Cecilie Roed Schultz fra Enhedslisten i Fredericia Kommune
  • Søren Hansen fra Radikale Venstre i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Ole Maass fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Gunna Gustafsson fra Enhedslisten i Egedal Kommune
  • Henrik Boye fra Alternativet i Aabenraa Kommune
  • Jonas Lyberg Kofod fra Det Konservative Folkeparti i Hillerød Kommune
  • Henrik Hjortshøj fra Kristendemokraterne i Aarhus Kommune
  • Torben Wandall fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • morten bech kristensen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Ole Kristensen fra Radikale Venstre i Furesø Kommune
  • Aleksander Myrhøj fra Socialistisk Folkeparti i Norddjurs Kommune
  • Jørn Baandrup fra Radikale Venstre i Jammerbugt Kommune
  • PET Petersen fra Radikale Venstre i Favrskov Kommune
  • Lys Klitgård Boman fra Enhedslisten i Odder Kommune
  • Ole Lynggaard Jørgensen fra Radikale Venstre i Vejle Kommune
  • Jørgen Olsen fra Socialistisk Folkeparti i Lolland Kommune
  • Anton Castro fra Klimapartiet Momentum i Københavns Kommune
  • Kirsten Kronborg fra Socialistisk Folkeparti i Herning Kommune
  • Rasmus Gamst Beltofte fra Radikale Venstre i Holstebro Kommune
  • Rolf czeskleba-dupont fra Enhedslisten i Lejre Kommune
  • Rene Faurskov fra Liberal Alliance i Næstved Kommune
  • Bjarne Kirkegaard fra Kristendemokraterne i Bornholms Regionskommune
  • Simon Jensen fra Veganerpartiet i Odense Kommune
  • Lars Hoppe Søe fra Radikale Venstre i Næstved Kommune
  • Emir Cehobasic fra Frihedslisten i Esbjerg Kommune
  • Thure Hastrup fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Lars Nielsen fra Enhedslisten i Fanø Kommune
  • Marianne Thomsen fra Socialistisk Folkeparti i Vejen Kommune
  • Klaus Goldschmidt Henriksen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Torsten Topbjerg fra Radikale Venstre i Rebild Kommune
  • Erling Sørvin fra Enhedslisten i Stevns Kommune
  • helene dreyer fra Enhedslisten i Vejle Kommune
  • Lise Baastrup fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Preben Bjørn Biermann Madsen fra Enhedslisten i Høje-Taastrup Kommune
  • Per Møller Jacobsen fra Enhedslisten i Herning Kommune
  • Abelone Bergløv fra Enhedslisten i Sorø Kommune
  • Linda Nielsen fra Socialistisk Folkeparti i Sorø Kommune
  • Anders Toft Andersen fra Radikale Venstre i Esbjerg Kommune
  • Helge C Jacobsen fra Socialistisk Folkeparti i Haderslev Kommune
  • Ole Kofod fra Alternativet i Assens Kommune
  • Mogens Rerup fra Alternativet i Haderslev Kommune
  • Lasse Olsen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Otto Mortensen fra Enhedslisten i Stevns Kommune
  • Hirma Bektas fra Socialistisk Folkeparti i Esbjerg Kommune
  • Bjørn Olsen fra Radikale Venstre i Kolding Kommune
  • Kaj Alstrup fra Enhedslisten i Assens Kommune
  • TROELS JACOBSEN fra Enhedslisten i Allerød Kommune
  • Turan Savas fra Socialdemokratiet i Fredericia Kommune
  • Adam Jensen fra Radikale Venstre i Struer Kommune
  • Cecilie Rønn fra Socialdemokratiet i Esbjerg Kommune
  • Hanne Nicolaisen fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Per Frank Povlsen fra Radikale Venstre i Helsingør Kommune
  • Lene Reffstrup fra Socialistisk Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Thomas Medom fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Steen Klærke fra Enhedslisten i Morsø Kommune
  • Karen Thestrup Clausen fra Enhedslisten i Holbæk Kommune
  • Bettina Bové fra Radikale Venstre i Fredensborg Kommune
  • Inge Duus Hjortlund fra Socialistisk Folkeparti i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Helge Bo Jensen fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Casper Larsen fra Radikale Venstre i Holbæk Kommune
  • Vibeke Dalsgaard fra Radikale Venstre i Jammerbugt Kommune
  • Carol Tornow fra Radikale Venstre i Svendborg Kommune
  • Christian Holm Donatzky fra Radikale Venstre i Helsingør Kommune
  • Marianne Rohde fra Enhedslisten i Frederiksberg Kommune
  • Lisette Jespersen fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Susanne Crawley fra Radikale Venstre i Odense Kommune
  • Knud Erik Nielsen fra Socialistisk Folkeparti i Silkeborg Kommune
  • Erik Holm fra Socialistisk Folkeparti i Thisted Kommune
  • Marianne Bredgaard Karlsson fra Radikale Venstre i Fredensborg Kommune
  • Kirsten Folke fra Enhedslisten i Frederikssund Kommune
  • Paw Amdisen fra Socialistisk Folkeparti i Horsens Kommune
  • Ida Skov fra Enhedslisten i Frederikshavn Kommune
  • Jytte Schmidt fra Socialistisk Folkeparti i Norddjurs Kommune
  • Özcan Tecer fra Radikale Venstre i Køge Kommune
  • Casper Knudsen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Morten Riis fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Johanna-Maria Precht fra Enhedslisten i Sønderborg Kommune
  • Martin Patrong Haspang fra Enhedslisten i Ishøj Kommune
  • Kasper Coates fra Alternativet i Syddjurs Kommune
  • lisbeth haahr uhd fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Karina Hjorth fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Nils Bertelsen fra Radikale Venstre i Aarhus Kommune
  • Lone Kjær Hein fra Radikale Venstre i Holstebro Kommune
  • Jesper Andersen fra Enhedslisten i Kerteminde Kommune
  • Kristina Gammelgaard-Larsen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Charlotte Poulsen fra Socialistisk Folkeparti i Faxe Kommune
  • Klaus Hermansen fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Claus Larsen fra Enhedslisten i Haderslev Kommune
  • Morten Jensen fra Radikale Venstre i Taarnby Kommune
  • Pia Boisen fra Enhedslisten i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Martin Karbech Mouritsen fra Radikale Venstre i Gladsaxe Kommune
  • Eva Marianne Terkelsen fra Enhedslisten i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Janne Toft-Lind fra Enhedslisten i Mariagerfjord Kommune
  • Allan Hagsten Nørlund fra Veganerpartiet i Aarhus Kommune
  • Jenny Pernille Andreasen fra Enhedslisten i Jammerbugt Kommune
  • Eilers Christina fra Enhedslisten i Brønderslev Kommune
  • Mikkel Mørk fra Socialistisk Folkeparti i Brønderslev Kommune
  • Annemette Johnsen fra Socialistisk Folkeparti i Guldborgsund Kommune
  • Ketil Bo Amtrup fra Socialistisk Folkeparti i Svendborg Kommune
  • Per Allerup fra Det Konservative Folkeparti i Frederikshavn Kommune
  • Merete Mogensen fra Kristendemokraterne i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Jens Hoffmann fra Socialistisk Folkeparti i Gribskov Kommune
  • Birgit Jensen Hamming fra Enhedslisten i Holbæk Kommune
  • Lartey Lawson fra Radikale Venstre i Københavns Kommune
  • Fridrik Adamsson fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Thue Lundgaard fra Enhedslisten i Halsnæs Kommune
  • Jørgen Randløv Madsen fra Enhedslisten i Kalundborg Kommune
  • Helene Jakobsen fra Socialistisk Folkeparti i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Erling Jacobsen fra Socialistisk Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Ole Rødvig fra Socialdemokratiet i Bornholms Regionskommune
  • Anne Lise Abrahamsen fra Socialistisk Folkeparti i Kalundborg Kommune
  • Kirsten Aalling fra Radikale Venstre i Rødovre Kommune
  • Ruth Mikel Jensen fra Enhedslisten i Esbjerg Kommune
  • Gert Petersen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Niclas Fick fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Marie-Louise Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Hvidovre Kommune
  • Metin Lindved Aydin fra Radikale Venstre i Aarhus Kommune
  • Annette Skinhøj fra Enhedslisten i Rødovre Kommune
  • Arne Kubert fra Radikale Venstre i Holstebro Kommune
  • Joan Prahl Parente fra Socialistisk Folkeparti i Bornholms Regionskommune
  • Jytte Agerup fra Radikale Venstre i Allerød Kommune
  • Martin Odgaard fra Veganerpartiet i Århus Kommune
  • Elsebeth Villadsen fra Socialistisk Folkeparti i Herning Kommune
  • Leif Gull Storbank fra Venstre i Billund Kommune
  • Maja Lüchau fra Venstre i Glostrup Kommune
  • Charlotte Lund fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Helle Røge fra Socialistisk Folkeparti i Syddjurs Kommune
  • David Victor Rathkjen fra Socialistisk Folkeparti i Vesthimmerlands Kommune
  • Dorte Reehaug fra Enhedslisten i Allerød Kommune
  • Kurt Schimmell fra Enhedslisten i Gribskov Kommune
  • Mette Skaarup fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Pia Thorsen fra Enhedslisten i Morsø Kommune
  • Morten Siig Henriksen fra Socialistisk Folkeparti i Syddjurs Kommune
  • Alija Ganic fra Ishøjlisten i Ishøj Kommune
  • Rune Sixtus Glæser fra Radikale Venstre i Allerød Kommune
  • Olaf Prien fra Socialistisk Folkeparti i Halsnæs Kommune
  • Jens Schmidt Holm fra Kristendemokraterne i Varde Kommune
  • Solveig Birkmose fra Kristendemokraterne i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Florian Born fra Slesvigsk Parti i Aabenraa Kommune
  • Helle Munk Ravnborg fra Enhedslisten i Bornholms Regionskommune
  • Merete Kjølholm fra Radikale Venstre i Allerød Kommune
  • Claus Brandt Kristensen fra Radikale Venstre i Lolland Kommune
  • Ulla Munksgaard fra Alternativet i Guldborgsund Kommune
  • Louise Mathiasen fra Enhedslisten i Ballerup Kommune
  • Hans Berthel Jespersen fra PositivPlus i Middelfart Kommune
  • Bernt Stubbe Østergaard fra Socialistisk Folkeparti i Rudersdal Kommune
  • Birthe Bang Larsen fra Enhedslisten i Hvidovre Kommune
  • Henning Bentzen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Katrine Ida Olsson fra Veganerpartiet i Slagelse Kommune
  • Peder Meyhoff fra Enhedslisten i Favrskov Kommune
  • Kirsten Wendell fra Socialdemokratiet i Bornholms Regionskommune
  • Susanne Flydtkjær fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Ditte-Marie Thejsen fra Enhedslisten i Odder Kommune
  • Nada Naanaah fra Radikale Venstre i Rudersdal Kommune
  • Saad Ibrahim fra Enhedslisten i Greve Kommune
  • birgit hansen fra Enhedslisten i Faxe Kommune
  • Sascha Fich fra Radikale Venstre i Sorø Kommune
  • Anne Marie Geisler Andersen fra Radikale Venstre i Esbjerg Kommune
  • Tove Borg fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Johnny Beck fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Peter Mikael Jensen fra Enhedslisten i Vejen Kommune
  • Emilie Haaning fra Radikale Venstre i Nyborg Kommune
  • Simon Justesen fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Sand Pedersen Lisbeth fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Betty Chatterjee fra Radikale Venstre i Vallensbæk Kommune
  • Pedersen Anders fra Enhedslisten i Randers Kommune
  • Sisse Gramstrup Munk fra Enhedslisten i Jammerbugt Kommune
  • Torben Christensen fra Radikale Venstre i Favrskov Kommune
  • Annbritt Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Jasminka Kamic fra Socialdemokratiet i Frederiksberg Kommune
  • Claus Thomasbjerg fra Socialistisk Folkeparti i Århus Kommune
  • Thore Naujeck fra Slesvigsk Parti i Aabenraa Kommune
  • Sus Enebo fra Veganerpartiet i Roskilde Kommune
  • Malene Ingwersen fra Enhedslisten i Mariagerfjord Kommune
  • Margrethe Bennike fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Niels Clausen fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Lone Stæhr fra Enhedslisten i Faxe Kommune
  • Albert Poulsen fra Kristendemokraterne i Ikast-Brande Kommune
  • Ivan Lauridsen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Vibeke syppli Enrum fra Enhedslisten i Svendborg Kommune
  • Bent Skovgaard Olsen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Ole Utoft fra Alternativet i Viborg Kommune
  • Sander Jensen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Mette Bjerre fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Else-Marie Langballe Sørensen fra Socialistisk Folkeparti i Vordingborg Kommune
  • Bente Helms fra Socialdemokratiet i Bornholms Regionskommune
  • Aksel Rosager Johansen fra Enhedslisten i Viborg Kommune
  • Lena Schroll fra Socialistisk Folkeparti i Vordingborg Kommune
  • Henrik Ægidius fra Socialistisk Folkeparti i Vordingborg Kommune
  • Clara Jensen fra Enhedslisten i Egedal Kommune
  • Flemming Larsen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Tenna Duch Schaldemose fra Alternativet i Aarhus Kommune
  • Frede Thomsen fra Enhedslisten i Furesø Kommune
  • Mads Harbo Jensen fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Palle Rom fra Socialistisk Folkeparti i Køge Kommune
  • Sif Thomsen fra Socialdemokratiet i Holbæk Kommune
  • Kirstina Tranberg fra Enhedslisten i Glostrup Kommune
  • Kim Sørensen fra Socialistisk Folkeparti i Slagelse Kommune
  • Kathrine Jøhnk Carn fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Nanna Lippert Troelsen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Amalie Petersen fra Enhedslisten i Odsherred Kommune
  • Flemming Thøgersen fra Radikale Venstre i Hvidovre Kommune
  • Lis Jensen fra Enhedslisten i Jammerbugt Kommune
  • Poul Harald Holm fra Slesvigsk Parti i Sønderborg Kommune
  • Melissa Meulengracht fra Enhedslisten i Nyborg Kommune
  • Pia Elberg fra Radikale Venstre i Rebild Kommune
  • Gurli Sieljacks fra Alternativet i Aabenraa Kommune
  • Lene Ezzaaf fra Alternativet i Vordingborg Kommune
  • Peter Agger fra Det Konservative Folkeparti i Hørsholm Kommune
  • Line Mørk fra Socialistisk Folkeparti i Odense Kommune
  • Dennis Baggers Laursen fra Enhedslisten i Brøndby Kommune
  • Jan Ravn Christensen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Katrine Skov-Hansen fra Alternativet i Aarhus Kommune
  • Søren Andersen fra Kristendemokraterne i Randers Kommune
  • Annemarie Gottlieb fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • susanne Bonde fra Frihedslisten i Middelfart Kommune
  • Nicolai Abildgaard fra Socialistisk Folkeparti i Rebild Kommune
  • lykke rømer fra Socialistisk Folkeparti i Køge Kommune
  • Niels Mørup fra Socialistisk Folkeparti i Helsingør Kommune
  • Poul Arne Bødker fra Radikale Venstre i Slagelse Kommune
  • Laila Birkkjær Lauritsen fra Enhedslisten i Herning Kommune
  • Vibeke Kold fra Enhedslisten i Rødovre Kommune
  • Jens Rane Holck fra Socialistisk Folkeparti i Gribskov Kommune
  • Kurt Petersen fra Socialistisk Folkeparti i Rudersdal Kommune
  • Morten Junget fra Radikale Venstre i Silkeborg Kommune
  • Henning Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Brønderslev Kommune
  • Stine K Andersen fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Poul Erik Madsen fra Alternativet i Stevns Kommune
  • Benjamin Strand Andersen fra Alternativet i Fanø Kommune
  • Michael Brautsch fra Det Konservative Folkeparti i Frederiksberg Kommune
  • Stine Lundgaard fra Enhedslisten i Svendborg Kommune
  • Søren Myrup fra Radikale Venstre i Odsherred Kommune
  • Jesper Stegler fra Socialdemokratiet i Brøndby Kommune
  • Jan Hendriksen fra Enhedslisten i Tårnby Kommune
  • Reiths K.e.reiths@gmail.com fra Enhedslisten i Mariagerfjord Kommune
  • Kjartan Witt fra Radikale Venstre i Frederikssund Kommune
  • Signe Ejersbo fra Socialistisk Folkeparti i Gladsaxe Kommune
  • Thomas Kielgast fra Socialistisk Folkeparti i Køge Kommune
  • Liv Gro Jensen fra Socialistisk Folkeparti i Århus Kommune
  • Elisabeth Tejlmand fra Radikale Venstre i Middelfart Kommune
  • Gunvor Ganer Krejberg fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Embla Rasmussen fra Enhedslisten i Middelfart Kommune
  • Kirsten Hindbo fra Alternativet i Viborg Kommune
  • Steen Tinning fra Radikale Venstre i Svendborg Kommune
  • jørn Nielsen fra Socialistisk Folkeparti i Lemvig Kommune
  • Nielsen Annette Bjørn fra Enhedslisten i Greve Kommune
  • Allan Bech fra Enhedslisten i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Sara Emil Baaring fra Socialdemokratiet i Assens Kommune
  • Søren Lahn Sloth fra Socialistisk Folkeparti i Favrskov Kommune
  • Rie Øhlenschlæger fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Poul Bach fra Socialdemokratiet i Rudersdal Kommune
  • Allan Thomsen fra Socialistisk Folkeparti i Vejen Kommune
  • Astrid Gravgaard Hald fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Jesper Hartøft fra Socialistisk Folkeparti i Holbæk Kommune
  • Birgitte Kehler Holst fra Alternativet i Københavns Kommune
  • Emil Ulrik Andersen fra Enhedslisten i Allerød Kommune
  • Birthe Reinau fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Michael Nielsen fra Enhedslisten i Gribskov Kommune
  • Karina Vestergård Madsen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Stine Finné Toft fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Maria Sofie Petersen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Solveig Munk fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Gorm Anker Gunnarsen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Dan Kreutzfeldt fra Radikale Venstre i Københavns Kommune
  • Niels Kjeldsen fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Marie Brixtofte fra Radikale Venstre i Gentofte Kommune
  • Tue Tortzen fra Enhedslisten i Hillerød Kommune
  • Jacob Netteberg fra Radikale Venstre i Rudersdal Kommune
  • Anders Hartzen fra Radikale Venstre i Gentofte Kommune
  • Momo-Michael Bøgh Salo fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Reinout Bosch fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Katrine Vinther Nielsen fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Kasper Brejnholt Bak fra Radikale Venstre i Gentofte Kommune
  • Viggo Jonasen fra Enhedslisten i Aarhus Kommune
  • Britta Lillesøe fra Christiania-listen i Københavns Kommune
  • kirsten lee fra Radikale Venstre i Frederiksberg Kommune
  • Sarah Mahiesen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Line Barfod fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Torben Gudiksen fra Radikale Venstre i Holstebro Kommune
  • Clément Blain fra Enhedslisten i Favrskov Kommune
  • Hans Peter Rønn Bolding fra Socialdemokratiet i Ærø Kommune
  • Hanne Stender Damkjær fra Hanne Stender Damkjær - Partiliste i Skanderborg Kommune
  • Kim Jezus Henriksen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Elsemarie Trøst fra Socialistisk Folkeparti i Skive Kommune
  • Katrine Hassenkam fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Rasmus Petersen fra Enhedslisten i Frederikssund Kommune
  • Thomas Baark fra Radikale Venstre i Frederiksberg Kommune
  • Jette M. Søgaard fra Enhedslisten i Samsø Kommune
  • Bendt Lund Nielsen fra Enhedslisten i Favrskov Kommune
  • Tina Boel fra Socialistisk Folkeparti i Roskilde Kommune
  • Rikke Macholm fra Socialistisk Folkeparti i Hillerød Kommune
  • Susanne Stenstrop Thorsen fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Malte Jakab Nørgaard fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Philip Vivet fra Radikale Venstre i Herning Kommune
  • Jane Østergaard fra Socialistisk Folkeparti i Aalborg Kommune
  • Bjørn Bjerrehøj fra Radikale Venstre i Tårnby Kommune
  • Mads Rundstrøm fra Radikale Venstre i Aarhus Kommune
  • Mads-Peder Søby fra Socialistisk Folkeparti i Hedensted Kommune
  • Anja Rosengreen fra Socialistisk Folkeparti i Halsnæs Kommune
  • Jesper Kiel fra Enhedslisten i Svendborg Kommune
  • Mattias Agger fra Radikale Venstre i Aarhus Kommune
  • Anne Damsgaard Manniche fra Radikale Venstre i Rudersdal Kommune
  • Liselotte Katarina Rotfeld fra Veganerpartiet i Næstved Kommune
  • Frank Engdal fra Kristendemokraterne i Aarhus Kommune
  • Nanett Jensen fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Tine Toft Bundegaard fra Socialistisk Folkeparti i Varde Kommune
  • Mads Damgaard Mortensen fra Alternativet i Hedensted Kommune
  • Nanna Bock fra Kristendemokraterne i Københavns Kommune
  • Claus Bjørn Madsen fra Radikale Venstre i Hedensted Kommune
  • Anne Hammer fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Kirsten Strandgaard fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Liselotte Hillestrøm fra Socialdemokratiet i Hedensted Kommune
  • Martin Christensen fra Kommunisterne i Aarhus Kommune
  • Lars Corvinius Olesen fra Veganerpartiet i Københavns Kommune
  • Mehmet Akbina fra Enhedslisten i Holstebro Kommune
  • Mette ejby Pallesen fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Henrik Palsmar fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Elisabeth Cecilia Dorn fra Københavner Listen i Københavns Kommune
  • Kurt Vind Christiansen fra Liberal Alliance i Hedensted Kommune
  • Lotte kofoed fra Socialistisk Folkeparti i Frederiksberg Kommune
  • Melissa Skoust Campara fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Erik Dyg Sørensen fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Anna Aaen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Anders Stjernholm fra Alternativet i Københavns Kommune
  • Per Clausen fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Anja Lundtoft Thomsen fra Enhedslisten i Frederiksberg Kommune
  • Court Møller fra Radikale Venstre i Rudersdal Kommune
  • Hans Elbæk fra Radikale Venstre i Vejen Kommune
  • Britta Nielsen fra Socialistisk Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Mogens Stilhoff fra Socialistisk Folkeparti i Faxe Kommune
  • arne würgler fra Enhedslisten i Gribskov Kommune
  • Annette DIETZ fra Socialistisk Folkeparti i Holstebro Kommune
  • Brian Dybro fra Socialistisk Folkeparti i Odense Kommune
  • Ivan Balleby fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Nanna Holmgaard Andersen fra Enhedslisten i Holstebro Kommune
  • Michael Lund Markussen fra Kristendemokraterne i Vejle Kommune
  • Marianne Østergaard fra Socialistisk Folkeparti i Rudersdal Kommune
  • Tom Burgaard Madsen fra Socialdemokratiet i Holbæk Kommune
  • Helene Liliendahl Brydensholt fra Alternativet i Helsingør Kommune
  • Ditte Mørck fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Stina Sølvberg Thomsen fra Enhedslisten i Svendborg Kommune
  • Thomas Jakobsen fra Enhedslisten i Køge Kommune
  • Ane Liebing Grøngaard fra Alternativet i Thisted Kommune
  • Johs Poulsen fra Radikale Venstre i Herning Kommune
  • Janne Lunding Olsen fra Socialistisk Folkeparti i Hillerød Kommune
  • Thorkil Olesen fra Socialistisk Folkeparti i Thisted Kommune
  • Mette Bang Larsen fra Enhedslisten i Frederiksberg Kommune
  • Peter Wade fra Socialistisk Folkeparti i Vejle Kommune
  • Jørn Chemnitz fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Villy Søvndal fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Hüseyin Arac fra Borgersammenslutningen i Aarhus Kommune
  • Yasser Ghanbari fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Nikolaj Bührmann fra Socialistisk Folkeparti i Allerød Kommune
  • Hassan Wardere fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Kasper Nordborg Kiær fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Ouafa Rian fra Radikale Venstre i Aarhus Kommune
  • Esper Thidemann fra Kristendemokraterne i Aarhus Kommune
  • Kristina Kaspersen fra Radikale Venstre i Herning Kommune
  • Marianne Bech fra Enhedslisten i Halsnæs Kommune
  • Morten Bo Bertelsen fra Socialistisk Folkeparti i Thisted Kommune
  • Anette Schrøder fra Socialistisk Folkeparti i Frederiksberg Kommune
  • Rolf Heitmann fra Enhedslisten i Hedensted Kommune
  • Johannes Jacobsen fra Enhedslisten i Køge Kommune
  • Jannie Winberg fra Enhedslisten i Kolding Kommune
  • Margrethe Pedersen fra Enhedslisten i Køge Kommune
  • Charlotte Vindeløv fra Socialistisk Folkeparti i Skanderborg Kommune
  • Svend Brandt fra Enhedslisten i Haderslev Kommune
  • Jørgen Bing fra Socialistisk Folkeparti i Hjørring Kommune
  • Mikael Ralf Larsen fra Socialistisk Folkeparti i Lejre Kommune
  • HC Molbech fra Alternativet i Holstebro Kommune
  • Simon Nyborg Jensen fra Veganerpartiet i Odense Kommune
  • Bjarne Henneberg fra Socialistisk Folkeparti i Tønder Kommune
  • Thomas Warburg fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Salah Zada fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Michael Jensen fra Kristendemokraterne i Svendborg Kommune
  • Marianne Mose fra Enhedslisten i Tønder Kommune
  • Jan Kjældgaard fra Socialistisk Folkeparti i Furesø Kommune
  • Gyda Heding fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Peter Sig Kristensen fra Enhedslisten i Silkeborg Kommune
  • Mikael Mogensen fra Enhedslisten i Hedensted Kommune
  • Joachim Kjeldsen fra Alternativet i Thisted Kommune
  • Lisbeth Torfing fra Enhedslisten i Horsens Kommune
  • Emma Jacobsen fra Socialistisk Folkeparti i Ikast-Brande Kommune
  • Pia Vestergaard fra Socialistisk Folkeparti i Ringkøbing-Skjern Kommune
  • Mette Feenstra fra Socialistisk Folkeparti i Odsherred Kommune
  • Niels Madsen fra Enhedslisten i Holstebro Kommune
  • Jean Thierry fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Arne Ebsen fra Socialistisk Folkeparti i Svendborg Kommune
  • Knud R. Sørensen fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Gustav Sieg Sørensen fra Alternativet i Thisted Kommune
  • Susanne Tariq fra Enhedslisten i Næstved Kommune
  • Maria Kornbek fra Socialdemokratiet i Københavns Kommune
  • Signe Haahr Lindegaard fra Enhedslisten i Silkeborg Kommune
  • Sofie Exner Koch fra Radikale Venstre i Fanø Kommune
  • Knud Holt Nielsen fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Yilmaz Yildiz fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Ulrik Iversen fra Enhedslisten i Frederikssund Kommune
  • Berit Raldin fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Pia Birkmand fra Enhedslisten i Samsø Kommune
  • Peter Rasmussen fra Det Konservative Folkeparti i Københavns Kommune
  • Adrian-Silviu Suiugan fra Frihedslisten i Struer Kommune
  • Anna Overlund fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Ole Johansen fra Socialistisk Folkeparti i Struer Kommune
  • Iben Lehmann Rasmussen fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Dickte Noël Toft fra Socialdemokratiet i Hørsholm Kommune
  • Rasmus Blædel Larsen fra Christiania-listen i Københavns Kommune
  • Allon Hein Sørensen fra Alternativet i Furesø Kommune
  • Anne k b Petersen fra Socialistisk Folkeparti i Struer
  • Sabrina Louise Christiansen fra Enhedslisten i Frederiksberg Kommune
  • Frida Freiesleben fra Veganerpartiet i Ballerup Kommune
  • Chili Preisler-Andersen fra Socialdemokratiet i Roskilde Kommune
  • Peter Hansen fra Socialdemokratiet i Rebild Kommune
  • Gunner Poulsen fra Socialistisk Folkeparti i Varde Kommune
  • Karin Alsgård Jensen fra Socialistisk Folkeparti i Syddjurs Kommune
  • Diana Mose Olsen fra Socialistisk Folkeparti i Esbjerg Kommune
  • Sune Hvidtfeldt Håkansson fra Enhedslisten i Københavns Kommune
  • Henrik Severin Hansen fra Socialistisk Folkeparti i Egedal Kommune
  • Jeanne Toxværd fra Enhedslisten i Gentofte Kommune
  • kirsten Larsen mhoja fra Christiania-listen i Københavns Kommune
  • Mirza Tabakovic fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Batoul Youssef fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Martin Kjærulff fra Alternativet i Københavns Kommune
  • Maria Nørgaard Andersen fra Veganerpartiet i Københavns Kommune
  • Uffe Koch fra Veganerpartiet i Brønderslev Kommune
  • Jill Wortziger fra Veganerpartiet i Greve Kommune
  • Peter Enevoldsen fra Radikale Venstre i Favrskov Kommune
  • Sidsel Dyekjær fra Alternativet i Fredensborg Kommune
  • Ester Esmarch fra Kristendemokraterne i Aabenraa Kommune
  • Michael Mansdotter fra Socialdemokratiet i Aalborg Kommune
  • Helene Toksværd fra Veganerpartiet i Lyngby-Taarbæk Kommune
  • Ole Davidsen fra Enhedslisten i Skanderborg Kommune
  • Hans Holmer fra Socialistisk Folkeparti i Kolding Kommune
  • Stine Linnemann fra Rolig Revolution i Københavns Kommune
  • Mette Lundgaard Hansen fra Socialdemokratiet i Ringsted Kommune
  • Rikke Christensen fra Radikale Venstre i Horsens Kommune
  • Adam Besic fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Abdel-Rahman Solh fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Søren Freiesleben fra Enhedslisten i Odense Kommune
  • Leif Utermöhl fra Socialdemokratiet i Lolland Kommune
  • Jens Rasmussen fra Socialistisk Folkeparti i Syddjurs Kommune
  • Signe Mølgaard fra Socialistisk Folkeparti i Morsø Kommune
  • Finn Andersen fra Kristendemokraterne i Ringsted Kommune
  • Tage Sørensen fra Kristendemokraterne i Sorø Kommune
  • Nicklas Hakmann fra Alternativet i Københavns Kommune
  • Niels Chresten Andersen fra Kristendemokraterne i Bornholms Regionskommune
  • Jeppe Fransson fra Radikale Venstre i Roskilde Kommune
  • Carsten Borup fra Alternativet i Aarhus Kommune
  • Jonas Niemann fra Socialistisk Folkeparti i Gentofte Kommune
  • Annette Buur fra Enhedslisten i Skanderborg Kommune
  • Kathrine Olldag fra Radikale Venstre i Vordingborg Kommune
  • Mirela Tanovic fra Det Konservative Folkeparti i Kolding Kommune
  • Fedai Celim fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Linda Nørgaard fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Ivan Mott fra Enhedslisten i Lejre Kommune
  • Jesper Wittenburg fra Socialdemokratiet i Frederikssund Kommune
  • Niels Rolskov fra Enhedslisten i Køge Kommune
  • Helene Brochmann fra Socialistisk Folkeparti i Gentofte Kommune
  • Mia Sørensen fra Socialistisk Folkeparti i Vejen Kommune
  • Christoffer Bech fra Veganerpartiet i Københavns Kommune
  • Signe Havskjær fra Socialdemokratiet i Odense Kommune
  • Peter Uno Andersen fra Socialdemokratiet i Thisted Kommune
  • Ane Palsberg fra Radikale Venstre i Gentofte Kommune
  • Christian Mutwa Christensen fra Socialistisk Folkeparti i Aabenraa Kommune
  • Lærke Petersen fra Enhedslisten i Esbjerg Kommune
  • Gitte Juhl fra Enhedslisten i Holbæk Kommune
  • Ulla Holm fra Socialistisk Folkeparti i Samsø Kommune
  • Trine Henriksen fra Enhedslisten i Gladsaxe Kommune
  • Pernille Blom Hermansen fra Socialistisk Folkeparti i Hvidovre Kommune
  • Kristine Nielsen fra Radikale Venstre i Vesthimmerlands Kommune
  • Boel Severinsen fra Venstre i Varde Kommune
  • Patrick Hjortshøj fra Socialistisk Folkeparti i Vejle Kommune
  • Peter Ussing fra Enhedslisten i Rudersdal Kommune
  • Søren Burcharth fra Radikale Venstre i Københavns Kommune
  • Jonas Neivelt fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Sarah Nørris fra Enhedslisten i Esbjerg Kommune
  • Rosa Yde fra Socialistisk Folkeparti i Randers Kommune
  • Lars Mogensen fra Enhedslisten i Esbjerg Kommune
  • Ida Damgaard fra Feministisk Initiativ i Københavns Kommune
  • Ester Due fra Kristendemokraterne i Hedensted Kommune
  • Kristine Pedersen fra Socialistisk Folkeparti i Halsnæs Kommune
  • Patrick Wymer fra Enhedslisten i Lejre Kommune
  • Eva Borchorst Mejnertz fra Socialdemokratiet i Aarhus Kommune
  • Jørgen Brandt fra Det Konservative Folkeparti i Hedensted Kommune
  • Vibeke Grønbæk fra Radikale Venstre i Vordingborg Kommune
  • Birgitte Ottosen fra Socialistisk Folkeparti i Ringsted Kommune
  • Mussa Utto fra Socialdemokratiet i Esbjerg Kommune
  • Patricia Rabjerg fra Radikale Venstre i Vordingborg Kommune
  • Lone Johansen fra Enhedslisten i Vejle Kommune
  • Rasmus Steenberger fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Anna Poulsen fra Socialistisk Folkeparti i Frederikssund Kommune
  • Stefan Rundstrøm fra Enhedslisten i Herlev Kommune
  • Anders Bredsdorff fra Socialistisk Folkeparti i Lejre Kommune
  • marie reynolds fra Enhedslisten i Lejre Kommune
  • Naeem Atti Al Rubaiy fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Zoran Andrejic fra Danmark For Alle i Københavns Kommune
  • Ahmad Mohammadi fra Venstre i Kolding Kommune
  • Morten Bering fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Peter Michaelsen fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Michael Larsen fra Radikale Venstre i Vordingborg Kommune
  • Zeinab Ali fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Susanne Brix Fransen fra Enhedslisten i Kalundborg Kommune
  • Ole Therkelsen fra Veganerpartiet i Københavns Kommune
  • Britta Thomsen fra Kristendemokraterne i Hedensted Kommune
  • Troels Brandt fra Radikale Venstre i Slagelse Kommune
  • Øjvind Vilsholm fra Enhedslisten i Furesø Kommune
  • Morten Thomsen fra Socialistisk Folkeparti i Middelfart Kommune
  • Torben Madsen fra Enhedslisten i Gladsaxe Kommune
  • Birgit Jakobsen fra Kristendemokraterne i Hedensted Kommune
  • Tage Christiansen fra Enhedslisten i Gentofte Kommune
  • Erik Krab Koed fra Radikale Venstre i Kolding Kommune
  • Turid Leirvoll fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Randi Kristensen fra Socialistisk Folkeparti i Furesø Kommune
  • Sylvester Agbedoglo fra Socialdemokratiet i Kalundborg Kommune
  • Henning Lindberg fra Enhedslisten i Silkeborg Kommune
  • Grete Bonde fra Socialistisk Folkeparti i Svendborg Kommune
  • Michelle Frese fra Socialistisk Folkeparti i Faxe Kommune
  • Allan Mortensen fra Enhedslisten i Helsingør Kommune
  • Maria Sørensen fra Enhedslisten i Favrskov Kommune
  • peter vest fra Kristendemokraterne i Fredensborg Kommune
  • marie mosbak fra Enhedslisten i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Michael Christensen fra Socialistisk Folkeparti i Aabenraa Kommune
  • Solveig Lauritsen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Janus Hove fra Radikale Venstre i Brønderslev Kommune
  • Tommy Bredal Storgaard fra Enhedslisten i Langeland Kommune
  • Britta Bitsch fra Socialistisk Folkeparti i Vejle Kommune
  • Søren Ramsing fra Radikale Venstre i Langeland Kommune
  • Mehmet Zeki Dogru fra Enhedslisten i Greve Kommune
  • Camilla Aaquist fra Radikale Venstre i Horsens Kommune
  • Søren Peschardt fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Annemette Eilers fra Enhedslisten i Brønderslev Kommune
  • Carsten Borup fra Alternativet i Århus Kommune
  • Niels Voetmann Jepsen fra Radikale Venstre i Horsens Kommune
  • Jan Pollas fra Socialistisk Folkeparti i Næstved Kommune
  • Annika Smith fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Kim Aas fra Socialdemokratiet i Faaborg-Midtfyn Kommune
  • Marie Louise Wittenkamp fra Radikale Venstre i Fredensborg Kommune
  • Safet Bralic fra Enhedslisten i Vejle Kommune
  • Jan Allan Andersen fra Alternativet i Næstved Kommune
  • Tina Tving Stauning fra Socialdemokratiet i Frederikssund Kommune
  • Jette Leth Buhl fra Socialistisk Folkeparti i Næstved Kommune
  • Rasmus Nyeng fra Enhedslisten i Vejle Kommune
  • Antoniett Vebel Pharao fra Socialistisk Folkeparti i Aarhus Kommune
  • Ole Hansen fra Socialdemokratiet i Holbæk Kommune
  • Susanne Pahlmann fra Enhedslisten i Greve Kommune
  • Mette Skamris fra Alternativet i Helsingør Kommune
  • Katharina Kley fra Slesvigsk Parti i Aabenraa Kommune
  • Lars Bluhme fra Socialdemokratiet i Odder Kommune
  • Thor Blauner clausen fra Enhedslisten i Holbæk Kommune
  • Klaus Mygind fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Søren Vanting fra Det Konservative Folkeparti i Hedensted Kommune
  • Jytte Evald fra Alternativet i Tønder Kommune
  • Bitt Juul Jensen fra Enhedslisten i Rebild Kommune
  • Majbritt Svensson fra Socialistisk Folkeparti i Københavns Kommune
  • Jens Otto Madsen fra Enhedslisten i Thisted Kommune
  • Kim Hjerrild fra Alternativet i Københavns Kommune
  • Jan Løvenholt fra Socialistisk Folkeparti i Brønderslev Kommune
  • Connie Maybrith Jørgensen fra Socialistisk Folkeparti i Fredericia Kommune
  • Anni Sørensen fra Radikale Venstre i Holstebro Kommune
  • Ulla Elsted Jensen fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Ebbe Rand Jørgensen fra Enhedslisten i Albertslund Kommune
  • Per Nielsen fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Rita Levorsen fra Enhedslisten i Frederikshavn Kommune
  • Laurits Kaae fra Socialistisk Folkeparti i Vejle Kommune
  • Lene Bjerrum fra Alternativet i Roskilde Kommune
  • Zeinan Ali fra Enhedslisten i Aalborg Kommune
  • Dennis Ørsted Petersen fra Socialistisk Folkeparti i Svendborg Kommune
  • Azra Hasanbegovic fra Socialdemokratiet i Vejle Kommune
  • Erik Uldall Hansen fra Socialdemokratiet i Aabenraa Kommune
  • Birgitte Baktoft fra Enhedslisten i Roskilde Kommune
  • Rune Ranaivo Bjerremand fra Alternativet i Vejle Kommune
  • Kenneth Koustrup fra Socialdemokratiet i Aarhus Kommune
  • Dina Wildt fra Socialistisk Folkeparti i Gentofte Kommune
  • Lone Krag fra Socialistisk Folkeparti i Samsø Kommune
  • Didde Jacobsen fra Enhedslisten i Herlev Kommune
  • Jonas Palm fra Enhedslisten i Ringsted Kommune
  • Mai Jensen fra Enhedslisten i Brønderslev Kommune
  • Helle Bækkelund Sørensen fra Radikale Venstre i Horsens Kommune
  • Mathias D. Christiansen fra Enhedslisten i Haderslev Kommune
  • Kurt Steffensen fra Enhedslisten i Vejle Kommune
  • Adnan Jedon fra Socialdemokratiet i Brønderslev Kommune
  • Knud Capion fra Kristendemokraterne i Hedensted Kommune
  • Emil Ulrik Andersen fra Enhedslisten i Allerød Kommune
  • Kurt Christiansen fra Liberal Alliance i Hedensted Kommune